Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

alt12.marca 2014 sa vybraní žiaci ročníkov 6-8 zúčastnili stretnutia so žiakmi z poľskej obce Glinka . Po príchode nás veľmi pekne privítali a na úvod nás v prezentácii oboznámili s goralskou ľudovou architektúrou, so skanzenmi na území Poľska a múzeami, ktoré sa zaoberajú uchovávaním ľudových zvykov a tradícií.

Do skvelej atmosféry sme prispeli slovenskými ľudovými piesňami , ktoré zahrali naši heligonkári a zaspievali dievčatá z krúžku ľudového tanca. Samozrejme, že poľské dievčatá sa nedali zahanbiť a zaspievali tiež veľmi pekné poľské ľudové piesne.

Ďalšou aktivitou, ktorú pre nás pripravili, bolo maľovanie farbami na sklo- každý jednotlivec dostal sklenú vázičku, na ktorú maľoval rôzne ľudové motívy. Niektorým to išlo pekne od ruky, niektorí mali s tým problém, ale nakoniec výsledky boli veľmi fajn. Každý si mohol svoju namaľovanú vázičku zobrať so sebou domou.
Celé popoludnie, ktoré sme strávili v spoločnosti našich nových priateľov, bolo veľmi príjemné a deti budú mať na čo spomínať.

Text a foto: Mgr. Elena Jančulová


 

 

zskmojekysucekysucke muzeum