Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

06.10.2014

altPoslednú augustovú nedeľu sa v obci Nová Bystrica konalo podujatie pod názvom Kids party. Ako už názov napovedá, hlavnými hosťami boli práve deti. A to deti bez rozdielu veku.
Podujatie sa konalo v miestnom športovom areáli, kde už šiestym rokom funguje skatepark a ktorého súčasťou je aj novo otvorené ihrisko. O jeho dostavanie sa zaslúžila Nadácia SlovakTelecom v spolupráci s Obcou Nová Bystrica. Vďaka ich pomoci na ihrisku vyrástlo množstvo hojdačiek, preliezok, ale aj veľký dvojvežatý hrad, či trampolína.


Celá táto nádhera sa oficiálne otvorila v nedeľu 31.8.2014. Pre deti boli pripravené balíčky so sladkosťami a pre starších zasa klobása s občerstvením, všetko úplne zadarmo. Vďaka za tieto prekvapeniapatrípredajni Detský Svet Chrobáčik, Jánovi Šutiakovi a miestnym potravinám Dušan Šadibol. Počas celého dňa hrala hudba a lúče slniečka príjemne hriali. Pre deti boli okrem preliezok pripravené aj exhibičné vystúpenia extrémnych športov. Mladí športovci skákali na skateboardoch a bmxkách, niektorým na saltá a iné triky stačili len vlastné nohy. Táto disciplína sa volá parkour a získava si čoraz väčší obdiv. Počas celého dňa sa rozdalouiu vyše 100 balíčkov, čo prevýšilo očakávania organizátorov, takže boli dvakrátdokupovať sladkosti.Klobás sa zjedlo viac než 15 kilogramov . Detičky sa smiali a radovali, na trampolíne ich bolo naraz aj päť. Samozrejme oragnizačný team na všetko dohliadal a celá akcia sa zaobišla bez zranení a s úsmevmi na tvárach.


Video:

https://www.youtube.com/watch?v=Oi2uCqldwZw


Lukáš Pastva


 


 

 

zskmojekysucekysucke muzeum