Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

Ako je v našej obci zvykom, tak aj tento rok pochovávaniu basy predchádzalo plesové obdobie.

V našej obci sa počas 4 víkendov uskotočnilo až päť plesov. Konkrétne išlo o Poľovnícky ples PZ Starý diel, Potočiarský ples, Poľovnícky ples PZ Brízgalky, Školský ples ZŠ s MŠ Nová Bystrica- Vychylovka a Tradičný fašiangový ples obce Nová Bystrica. Stalo sa tak vôbec po prvý krát, že sa u nás konalo toľko plesov v tomto fašiangovom období.


22.februára bol ten deň, kedy sme sa rozlúčili so všetkou zábavou, tancom aj hudbou. Bol to deň, keď sme pochovali basu.... Našťastie nie tú naozajstnú, ukončovali sme iba fašiangy a začali sa pripravovať na Veľkú noc.
Kultúrne zložky obce sa dohodli, že basu odprevadia na jej ceste práve ony a pripravili si pre všetkých hostí vtipný program. Na veselici vystúpili pospolu FS Bystrica, ŽSS Dolinka, ĽH Kováčovci, ĽH Starejší a nechýbala ani ĽH Potočiari. Ľudia sa mohli občerstviť v bare či už nápojom alebo chutnou klobásou. Po pochovaní basy sme sa ešte nejako nemohli rozlúčiť s tou zábavou, a tak DJ Mačas hral do rána bieleho.
Dúfame, že ste si túto akciu vychutnali spolu s nami a tešíme sa na Vás aj o rok.

 Foto: Natália Balačinová

zskmojekysucekysucke muzeum