Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

16.06.2019

21. 6. 2019 sa konal v Novej Bystrici rockový piatok. Program začínal už od 18:30 vystúpením WITTY JOE, potom sme si vypočuli DEVENAN´, nasledovali MAD FREQUENCY. 

Okolo 20:00 hod. začalo vystúpenie skupiny Queenshow, ktorý boli neskutoční. Sú to chlapci, ktorí majú vo svojom repertoári tie najlepšie hity nesmrteľného Queenu. Divákov ohúril spevák napodobňujúci Freddieho Mercuryho veľkou podobnosťou hlasu a tiež rôznorodosťou svojich kostýmov. 

 

Po tomto úžasnom vystúpení vystúpil na pódium Adam Ďurica. Tento sympatický, mladý spevák zaspieval svoje najlepšie hity ako Neľutujem, Mandolína, Láska-Veda, Tak to vidím ja, Jazero a iné behom hodinového vystúpenia. Za veľkého potlesku sa ešte vrátil na pódium a ako bonus zaspieval hit Holubička.Do rána bieleho sme si ešte zatancovali na diskotéke, kde hral DJ Kroki.
Sobota už tradične patrila folklóru a silným mužom. Od 15:00 hod. začali súťažiť drevorubači zo Slovenska, Českej republiky, Poľska aj Chorvátska v 3. ročníku súťaže Novobystrický drevorubač. Celkovo bolo prihlásených 10 mužstiev a súťažili v 6 disciplínach. Tretie miesto obsadilo družstvo Maciejovscy z Poľska, druhé miesto si vybojovalo družstvo Hasiči Horní Tošanovice z Českej republiky a prvenstvo si udržalo družstvo Obec Nová Bystrica s drevorubačmi Ing. Jozef Balačin, Tomáš Kováč st. a Justin Šadibol.
O 18:00 sme začali zahájením folklórneho popoludnia s detskými heligonkármi zo ZŠsMŠ Nová Bystrica, pokračovali Zara Frančiaková a Matej Sporinský, Martin Holienčin, ĽH bratov Kubalovcov, súrodenci Halvoníkovci, ŽSS Dolinka a ĽH Starejší. Po tomto úvode sa divákom prihovoril starosta obce Ing. Jozef Balačin a následne slávnostne otvoril amfiteáter prestrihnutím pásky spolu s Ing. Miroslavom Šumskym (stavebný dozor), Ing. Jurajom Comorekom (riaditeľ firmy Inpek) a Ing. Jurajom Lieskovskym (projektový manažér stavby).
Ďalej nám spestrili program FS Vajčovci z Horného Vadičova, FS Drevár z Krásna nad Kysucou pod vedením Jozefa Murína, SKUS Fraňa Strapáča z Chorvátska, ktorý predstavuje srdce a jadro Matice slovenskej v Markovci, FS Bystrica s ĽH Kováčovci a perlou programu bolo vystúpenie FS Karpaty z Bratislavy. Tento folklórny súbor pod vedením svojich umeleckých vedúcich RNDr. Miroslava Kapasného, PaedDr. Eleonóry Vančíkovej-Kapasnej a Ing. Zory Martincovej, ktorí sú dlhoroční členovia súboru Lúčnica, pozostával z 30 účinkujúcich, ktorí sú študentmi bratislavských stredných a vysokých škôl. Behom svojho hodinového vystúpenia nám predviedli prekrásne tance a spev s doprovodom harmoniky. Vyjadrenia hostí boli, že tancujú ako na baterky a zožali obrovský potlesk. Okolo polnoci sme slávnostne zapálili Jánsky oheň, pri ktorom si naši účinkujúci spolu s divákmi zaspievali i zatancovali. Všade panovala dobrá nálada. Do rána bieleho si všetci ešte mohli zatancovať na ľudovej veselici.
V nedeľu sa o 8:30 hod. konala tradičná hasičská okrsková súťaž o pohár starostu obce kde v kategórii ženy zvíťazilo družstvo DHZO Stará Bystrica a v kategórii muži DHZO Nová Bystrica. O 11:00 hod. sa konala slávnostná hodová svätá omša v kostole sv. Jána Krstiteľa.
Tešíme sa na budúci ročník a už teraz Vás srdečne pozývame.

zskmojekysucekysucke muzeum