Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

altV Centre voľného času pri ZŠ s MŠ Nová Bystrica pracuje druhý rok florbalový krúžok. Navštevuje ho 29 žiakov, ktorí sa delia na starších a mladších. Samozrejme, že starším žiakom to už ide celkom dobre a mladší majú veľkú chuť do hry a tak si osvojiť tento šport, ktorý sa v súčasnosti stáva akýmsi hitom na školách.

16.marca sa konalo obvodové kolo pre starších žiakov a samozrejme sme sa ho zúčastnili. Hrali sme v Krásne nad Kysucou a svoju skupinu sme vyhrali. Do súťaže sa prihlásilo 18 družstiev a veľmi nás potešilo, že sme sa prebojovali do okresného kola, ktoré sa konalo 31. marca v Čadci, kde postúpilo 6 družstiev .

 V tvrdej konkurencii sme skončili na veľmi peknom štvrtom mieste. Keďže nemáme telocvičňu, teší nás tento výsledok o to viacej, že sme vyhrali s takými družstvami, ktoré hrajú vyššie súťaže. Je vidieť, že máme šikovných a pohybovo veľmi nadaných žiakov, ktorých tento šport veľmi baví.
Školu reprezentovali títo žiaci: Brisuda Adam, Vojtek Matej, Mário Kováč, Srníček Peter, Vaňovec Róbert, Čierňava Pavol, Jančula Kristián, Kultán Ján, Lieskovan Matúš, Vakula Tadeáš, Cáder Benedikt, Čierňava Peter.
Všetkým ďakujeme za dobrú reprezentáciu školy a obce.

 

Text : Mgr. Elena Jančulová
Foto: Mgr. Monika Chovancová

zskmojekysucekysucke muzeum