Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

alt10. apríla sa na ihrisku TJ Slovan Nová Bystrica odohralo druhé kolo národného turnaja Coca-Cola tour -školský pohár. Keďže sme prvé kolo vyhrali, boli sme poverení organizačným tímom tohto turnaja pripraviť druhé kolo, kde nám vylosovali súperov -ZŠ s MŠ Rázusova Čadca, ZŠ s MŠ Oravské Veselé a ZŠ s MŠ Bobrov.

Hneď sme oslovili pána Jaroslava Kováča, ktorý vedie futbalový krúžok, o pomoc pri zorganizovaní tohto turnaja. Stretli sme sa len s ochotou a do celej prípravy sa zapojili aj p.Ladislav Slivka, p. Ján Kuniak a samozrejme aj starosta obce Ing. Jozef Balačin. Mali sme veľkú smolu, že práve 10. apríla bolo veľmi chladné a daždivé počasie, čo však neodradilo od súťaženia ani jednu školu.  

Začiatok bol stanovený na 8.0 hod., všetky družstvá prišli v stanovený čas a aj traja nominovaní rozhodcovia . Prvý zápas na zahriatie sme hrali my so ZŠ s MŠ Rázusova Čadca. Chalani ho vyhrali 3:1. Veľmi sme sa tomu všetci tešili, ale najťažšieho súpera sme mali ešte pred sebou. Snaha aj tu bola veľká, ale remizovali sme s Oravským Veselím 1:1. To už znamenalo, že to nebude také jednoznačné. Posledný zápas sme prehrali s Bobrovom nešťastne O:1. Nakoniec sme skončili na síce peknom druhom mieste, ale nepostupovom. Počas celého dopoludnia pršalo a bolo veľmi sychravé počasie a dobre všetkým padol teplý čaj, ktorý našim futbalistom podávali dievčatá zo siedmeho ročníka. Veľkou podporou v zápolení boli aj naši žiaci, ktorí prišli povzbudiť svojich kamarátov a hlasným pokrikom dávali najavo, že sa tešia z každého úspechu našich futbalistov.
Na záver treba poďakovať všetkým, ktorí pomohli zorganizovať tento turnaj. Sú to už spomínaní Jaroslav Kováč, Ján Kuniak, Ladislav Slivka. Veľká vďaka patrí aj obci Nová Bystrica - pripravili bagety pre všetkých a pomohli pri čistení prezliekarní pred a po zápasoch.

 

Samozrejme poďakovanie patrí aj všetkým chalanom, ktorí veľmi dobre reprezentovali našu školu , ale aj celú obec.
Sú to :

Róbert Kováč, Marek Cabadaj, Róbert Vakula, Patrik Kuniak, Marek Trnovec, Matej Vojtek, Róbert Vaňovec, Adam Brisuda, Branislav Fuják, Pavol Čierňava, Benedikt Cáder, Patrik Jonek, Tibor Kirn.


 

zskmojekysucekysucke muzeum