Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

07.12.2013

alt3. decembra 2013 sa žiaci našej školy zúčastnili technickej olympiády v Čadci, ktorú pre základné školy pripravilo Centrum voľného času v Čadci a Stredná odborná škola technická v Čadci. Za našu školu tvorili družstvo dvaja žiaci ôsmeho ročníka- Monika Joneková, Róbert Vaňovec a žiak siedmeho ročníka  Ján Strenitzer.


 

Súťaž bola dvojkolová, prvé kolo bolo zamerané na teoretickú časť- žiaci riešili testy . z techniky. V druhom kole sa presunuli do dielne, kde majster odborného výcviku zadal dvojiciam praktickú úlohu. Monika a Robo dostali za úlohu vytvoriť kinetickú hračku a Janko riešil pohyb autíčka s využitím vzduchu z balóna. Úlohy zvládli perfektne . Po uzavretí prvého a druhého kola sa celkove naši žiaci umiestnili na peknom treťom mieste z celkového počtu jedenástich zúčastnených družstiev.

Žiakom blahoželáme  a ďakujeme za dobrú reprezentáciu školy a obce.

zskmojekysucekysucke muzeum