Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk


altV krásny slnečný pondelok 21.10.2013 sa na pozvanie riaditeľa SOŠ drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou pána PaedDr. Jána Palka naši žiaci VIII.A a IX.A triedy zúčastnili dňa otvorených dverí na tejto škole.

Tých dverí sa nám otvorilo naozaj mnoho. Privítal nás pán zástupca Mgr. Peter Kubiš aj s pánom riaditeľom. Žiakov si rozdelili do štyroch skupín, aby nám toho stihli čo najviac ukázať. Naši žiaci si mohli vyskúšať prácu v chemickom laboratóriu, napríklad pri určovaní stupňov znečistenia vôd, nakukli do tajov informačnej techniky na tejto škole, ale taktiež

 navštívili ateliéry maliarov, pracoviská čalunníkov, rezbárov, pozerali sa na výrobu okien, dverí, stolov a mnohých krásnych výrobkov, ktoré žiaci vyrábajú na praxi vo svojich dielňach na kvalitnom odbornom výcviku.
Ani naši žiaci neodišli naprázdno. Mali možnosť si vyskúšať vlastnými rukami vyrobiť kŕmitko pre vtáčikov alebo domov mame krásnu drevenú varešku. Žiaci odchádzali plní zážitkov a záujmu pri ďalšom rozhodovaní sa kam ďalej na strednú školu.
Mgr.Ľ.Slučiaková

zskmojekysucekysucke muzeum