Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

04.11.2013

alt22.októbra sa naši chalani zo ZŠ s MŠ Nová Bystrica zúčastnili prvého kola postupovej súťaže Coca-Cola tour vo futbale starších žiakov. Bola nám pridelená skupina, kde sme dostali za súperov ZŠ Nábrežná Kysucké Nové Mesto, ZŠ Ochodnica a ZŠ Radoľa. Sú to zdatní súperi, ale išli sme na súťaž s optimizmom a celkom sme si verili. Našu školu reprezentovalo 15 nádejných futbalistov pod vedením kapitána Róberta Kováča.

Do bránky sme postavili Mareka Cabadaja, v obrane sa ukázali ako šikovní hráči Patrik Jonek, Róbert Vaňovec, Adam Brisuda a Matej Poništ. Aj záloha mala čo robiť v zostave Branislav Fuják, Patrik Kuniak, Matej Vojtek a Benedikt Cáder. V útoku sa osvedčili Róbert Kováč a Róbert Vakula. Na striedačke čakali na svoju príležitosť Marek Trnovec, Pavol Čierňava, Pavol Kupčuliak a Tibor Kirn. Prvý zápas nám nevyšiel a s Oščadnicou sme prehrali nešťastným gólom 1:0. Potom sme sa ale zmobilizovali a ďalšie dva zápasy sme jednoznačne vyhrali. Všetci sa veľmi tešíme z postupu do ďalšieho kola, pretože sa hrá o veľmi zaujímavé ceny. Chalanom budeme držať palce, aby postúpili a zúčastnili sa aj záverečného- tretieho kola.
Všetkým treba poďakovať za snahu a výkony, ktoré v zápasoch podali. Veľmi dobre reprezentovali našu školu, ale aj celú Novú Bystricu.

 

Mgr. Elena Jančulová

zskmojekysucekysucke muzeum