Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

25.04.2013
altPred 17 rokmi odštartovala Liga proti rakovine unikátny projekt - zbierku Deň narcisov. Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine, ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom - do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája.

Deň narcisov sa už tradične koná v apríli každého roka. Jeho symbolom je žltý narcis - kvietok jari a nádeje, ktorý si ľudia pripínajú v tento deň na svoj odev, aby aj týmto spôsobom vyjadrili solidaritu s osobami postihnutými rakovinou.

Tento rok bola aj naša škola spoluorganizátorom tejto aktivity. Pani učiteľky vysvetlili žiakom cieľ zbierky a bolo vidieť, že deti pochopili a už aj mnohí vedeli, na aký účel sa zbierka využíva.
10. a 11. apríla 2013 prebehla táto zbierka na našej škole i v obci. Dvaja žiaci poverení vedením školy , Dávid Talapka IX.B a Alexandra Helková IX.A, dostali pokladničku a boli označení logom.

 Chodili po triedach, kde žiaci za dobrovoľný príspevok dostali kvietok nádeje- narcis.
Potom sa dvojica s pokladničkou presunula do ulíc Novej Bystrice a oslovovali ľudí smerom od Mokryša až do Škorvagy. Ľudia sa pri nich zastavili a tiež prispeli dobrovoľnou čiastkou a dostali kvietok.
Na záver dovoľte poďakovať všetkým, ktorí sa tejto zbierky zúčastnili . Predovšetkým žiakom základnej školy, ale aj dospelým, ktorí pochopili, že aj takýmto spôsobom môžeme vyjadriť spolupatričnosť s ľuďmi chorými na rakovinu a prispieť na ich liečbu.
Za tieto dva dni sa vyzbieralo u nás 337 ,-€.
Ešte raz ďakujeme!

Text, foto : Mgr. Elena Jančulová 

 


zskmojekysucekysucke muzeum