Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

01.06.2012

altNa konci školského roka je už dobrým zvykom ísť s deťmi na školský výlet. Z roka na rok je to trochu ťažšie, pretože ceny stúpajú, a tak si to niektorí žiaci nemôžu dovoliť. Ale aj tak sme pripravili peknú trasu – Červený Kameň, Bradlo , Piešťany- a nakoniec sme boli prekvapení veľkým záujmom žiakov. Nazbieralo sa ich 66 z IX.A triedy, z VIII.A triedy, z VIII.B triedy a VI.A triedy.
Dátum sme stanovili na 25. mája a deti sa nevedeli dočkať, kedy už pôjdeme. Bolo to pre nich zaujímavé aj tým, že sme išli autobusom a mikrobusom spoločne .Cesta na Červený Kameň nám trvala asi tri hodiny. Keď sme sa blížili, už z diaľky sme videli majestátny hrad, ktorý bol veľmi rozsiahly a pekný. V areáli sme si mohli zakúpiť reklamné brožúry, kde sme si prečítali celú históriu hradu. Potom si nás vzali na starosť sprievodkyne, ktoré nás previedli po sprístupnených priestoroch hradu a pútavo nám porozprávali o jeho histórii. Niektorých to bavilo viacej, niektorých menej , ale je isté, že na toto miesto nezabudnú. Po krátkom oddychu sme sa vybrali do Brezovej pod Bradlom, kde sme mali namierené k Mohyle gen. Milana Rastislava Štefánika.

 Žiaci boli prekvapení veľkosťou a majestátnosťou Mohyly, ktorá bola postavená na mieste jeho pôvodného hrobu. Hlavným Štefánikovym krédom bolo : „Pre ľudí pevného predsavzatia a vytrvalosti niet nemožného." Zomrel ako 39- ročný. Pri Mohyle sú stále vence a kvety, ktoré prinášajú návštevníci, a tým si uctia jeho pamiatku.
Na záver výletu sme sa zastavili v Piešťanoch, veď aký by to bol výlet bez návštevy obchodných centier. Tu si prišli na svoje hlavne dievčatá, ktoré si nakúpili pre seba, ale aj pre svojich blízkych darčeky. Na spiatočnej ceste niektorí driemali, niektorí spievali a niektorí stále telefonovali a delili sa so svojimi dojmami.
Výlet sa určite vydaril a už teraz rozmýšľame, kde a čo navštíviť na budúci školský rok.
Výlet pripravili . Mgr. Elena Jančulová, Mgr. Dana Jančulová, Mgr. Ľuboslava Slučiaková, Mgr. Jana Chovancová.
Doprovod na výlete : Mgr. Katarína Pavelková, Kamila Kubjatkovázskmojekysucekysucke muzeum