Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

23.11.2015

Vážení občania, ako už všetci viete koncom júla sa naša obec stala pracoviskom Slovenskej televízie. Štáb RTVS sa od piatka do nedele pohyboval po dedine a hľadal vhodné zábery a situácie z nášho života. S trojdňového natáčania sa stala hodinová ukážka toho zaujímavého, čo v obci máme.
Možno túto súťaž i reláciu niektorí diváci považovali len za "šou", ale nás v Novej Bystrici spojila. Zostali zveľadené miesta, dobrý pocit a veľa pekných spomienok.


Reláciu o Novej Bystrici televízia vysielala v piatok 28. augusta 2015 a reprízovala nasledujúcu sobotu. Hlasovanie dalo dokopy množstvo ľudí – rodinných príslušníkov, priateľov, známych i priaznivcov, a aj preto, Nová Bystrica nakoniec dostala najviac hlasov. Výsledok oznámila Katka Brychtová v televíznej relácii Dámsky klub, na ktorom sa zúčastnil aj pán starosta Ing. Jozef Balačin.

 

Mnohí z Vás sa pýtali koľko obec vyhrala. Tým, že sme v hlasovaní skončili prvý, získali sme titul "Naj dedinka Slovenska" za rok 2015, zároveň propagáciu v novinách a v médiách (v Slovenskom Rozhlase, v relácii Dámsky klub,..) Obec za účinkovanie v programe získala od sponzora (Coop Jednota) finančnú odmenu vo výške 1000 € , žiadne ďalšie finančné odmeny neboli získané.

zskmojekysucekysucke muzeum