Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

altNová Bystrica je jednou z deviatich obcí na Slovensku, ktoré sa zapojili do II. ročníka
súťažno-zábavného programu pre RTVS. Novobystričania počas troch dní spoločne splnili 5 disciplín. V týchto disciplínach sme ukázali súdržnosť, vzájomnú spoluprácu, zodpovednosť, ale aj to, že nám nie je cudzia práca ani zábava. Tešili sme sa s prítomnosti moderátorov a hneď hurá do prvej úlohy!


Prvý deň sme plnili dve úlohy. Prvá úloha bola určená pre starostu,ktorá sa niesla pod názvom -Poznáš svoju dedinku? V nej musel vrátiť veci pôvodným majiteľom. ĎAKUJEME týmto ľudom,že súhlasili s natáčaním a prijali nás do svojich domovov. V druhej úlohe ste ukázali ,že vaše srdcia sú plne lásky,a že keď chcete, tak sa dokážete spojiť a pomôcť dobrej veci! Myslíme si, že sme vybrali správnu osobu, ktorá pomoc potrebovala. Obrovské ĎAKUJEM patrí práve Vám, tým, ktorí obetovali svoj drahocenný čas vzali náradia a prišli pomôcť , možno niekomu aj menej známej osôbke. Ďakujeme aj BYSTRICKEJ KASNI,ktorá prišla spríjemniť atmosféru a slávnostné odovzdanie staro-nového domčeku.
Druhý deň sme trávili NA KONCI SVETA , kde sme plnili tretiu úlohu s názvom - Tradičná oslava. Manželia Mária a Ján oslavovali 50-tku, 60-tku a spoločné výročie sobáša! Ďakujeme za pohostenie a skvelý zážitok! Vďaka patrí aj ĽH KOVÁČOVCOV , ŽSS DOLINKE, ktorí prišli na Koniec sveta a spríjemnili oslavu svojím spevom.
V tento deň sme ešte pokračovali pri nakrúcaní štvrtej úlohy s názvom - Dedinka ukáž sa! Program bol veľmi pestrý,zaujímavý a výnimočný. ŽSS Dolinka sa predviedla spolu zo Zväzom chovateľov koní pri rezaní stromov, takže zasa ĎAKUJEME všetkým účinkujúcim, ale vďaka patrí aj tým, ktorí sa vyškriabali dá sa povedať skoro až do hory!
Tretí deň bol neskutočný ! To, že na záverečnú úlohu Vás prišlo tak veľa - presne 1351 nás nesmierne potešilo,ba čo viac skoro až dojalo ! Sprievod ,ktorý ste vytvorili bol úžasný ! Prekonali sme rekord v počte ľudí. Obec Nová Bystrica ešte raz i touto cestou teda ďakuje všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o to, aby našu malebnú obec poznali občania a priatelia Slovenska prostredníctvom vysielania vo verejnoprávnej televízii. Poďakovanie patrí i všetkým tým, ktorí sa starajú o šírenie dobrého mena našich obyvateľov, obce Nová Bystrica, nezištne ju zveľaďujú a sympatiami podporujú. Vďaka internetovému hlasovaniu sme dosiahli 12579 hlasov a stali sme sa tak NAJ DEDINKOU SLOVENSKA 2015. ĎAKUJEME!!!

Video nájdete tu: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10869/73751#8Autor: Natália Kolenová
Foto: Natália Kolenová

zskmojekysucekysucke muzeum