Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

08.12.2014

altVianoce sú za dverami a v mnohých mestách na Slovensku sú práve v tomto čase trhy, kde si môžeme vychutnať predvianočnú atmosféru. Bratislava patrí k tým mestám, kde už tradične bývajú tieto trhy najväčšie a najnavštevovanejšie. Je dobrým zvykom, že od polovičky novembra až do Vianoc každú sobotu a nedeľu spestruje atmosféru program, kde sa prezentujú rôzne žánre od moderny až po folklór.


30. novembra dostali túto možnosť aj folkloristi z Novej Bystrice. Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa o 17.00 hod. predstavila svojimi piesňami ŽSS Dolinka a hudbou a tancom FS Bystrica. V dvojhodinovom programe zazneli trávnice, príbehové a aj žartovné piesne. Aj tanec Regrúti zaujal a samozrejme aj Kováčovci svojou muzikou prispeli k tej správnej atmosfére. V závere programu okrem vianočných piesní sme si spoločne zaspievali Tichú noc.
Napriek tomu, že mrholilo, ľudí to neodradilo a boli sme príjemne prekvapení, ako nám fandili a bolo vidieť, že sa im naše vystúpenie páči. Po každom vstupe nás odmenili potleskom a veru si aj s nami zaspievali. Medzi divákmi boli aj naši rodáci, či už to boli študenti, alebo tí, ktorí od nás v Bratislave pracujú. Aj touto cestou im ďakujeme za podporu.
Keď sme odchádzali, veru sme boli aj unavení, ale spokojní a plní dojmov z príjemne prežitého popoludnia. Treba poďakovať všetkým novobystrickým folkloristom, ktorí aj týmto spôsobom prezentujú a zviditeľňujú svoju obec .

 

Text: Mgr. Elena Jančulová
Foto: Adriana Rajnohová

 

zskmojekysucekysucke muzeum