Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

19.02.2013
altKrásne prestreté stoly, vyzdobené steny, tak to vyzeralo 9. februára v sále Domu kultúry Nová Bystrica, kde sa konal tradičný fašiangový ples. Ako každý rok tak aj tento si organizátori dali veľmi záležať na dekorácii a výzdobe, pretože dobre vedia, že prvý dojem je pre plesajúcich veľmi dôležitý. O 19.00 hod bolo všetko pripravené a ples slávnostne otvoril starosta obce Ing. Jozef Balačin, ktorý všetkých privítal a zaželal príjemnú zábavu. Úvod plesu patril skupine orientálneho tanca Džamal z Trenčína. Svojím vystúpením navodili príjemnú plesovú atmosféru a podľa reakcií prítomných sa aj páčili. Po slávnostnom prípitku a úvodnom valčíku už záležalo na každom, ako sa bude baviť.
 K spokojnosti prispela aj hudobná skupina MAT z Čadce, ktorá veru nedala plesajúcim veľa času na oddych. Naše panie kuchárky opäť ukázali, že sú majsterkami vo svojom remesle. Večera chutila a plesajúcim dodala silu do ďalšieho tanca. O polnoci sme losovali tombolu. Bolo ich veľa, a preto mala šancu každá dvojica vyhrať . Pri losovaní sme sa nasmiali a aj pobavili. Aj pri spoločenskej hre, ktorú sme pripravili pre dvanásť párov, bolo možné vyhrať vecnú cenu. Páry súťažili v spoločenských tancoch- lambada, tango, rokenrol a čača. Porota zložená z plesajúcich hodnotila nápaditosť tancov, kreativitu, obtiažnosť prvkov. Páry boli perfektné a určite by sa uchytili a v televíznom programe Let´s dance. Nálada bola veľmi dobrá a hostia sa rozchádzali až nad ránom.

Na záver mi dovoľte poďakovať všetkým, ktorí tento ples pripravili. V prvom rade OÚ Nová Bystrica, členom komisie pre školstvo, kultúru , šport a cestovný ruch, kultúrnemu referentovi, pani kuchárkam, čašníkom.
Veľké ďakujem patrí aj všetkým sponzorom a nie je ich málo, ktorí prispeli tombolami na náš ples.


Text : Mgr. Elena Jančulová,
Foto: Ľubomír Griga


 

zskmojekysucekysucke muzeum