Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

26.11.2012
alt17. novembra 2012 sa v Kultúrnom dome v Novej Bystrici konala country zábava, ktorú pripravil Klub turistov Nová Bystrica a Zväz záhradkárov v Novej Bystrici. Všetci účastníci rôznych vekových kategórií oblečení v country štýle – karované košele, frajerské vesty, rifle, kovbojské klobúky a čižmy si pri country hudbe zaspomínali na atmosféru salónov divokého západu, u nás známou len z klasických amerických westernov.
Už výzdoba sály bola nezvyčajná – klobúky, kolty, konské podkovy a vtipné plagáty po stenách, ktorými sa hľadali „nebezpeční výtržníci". Atmosféru divokého západu dopĺňal slamený kôň na javisku v takmer životnej veľkosti, americké doláre, ktorými sa platilo v bare i podávané nezvyčajné jedlá.

Country zábava sa začala príhovorom vedúcich obidvoch organizácii a výstrelom z koltu. Do tanca hrala country hudobná skupina Bakuľa z Rakovej pod vedením Ignáca Palárika. Zaujala aj ohňová show a vystúpenie tanečného súboru Magic Flash, ktorý pracuje pri KIC – Čadca. Súbor sa predstavil okrem iných aj choreografiou špeciálne pre country ples - Country-Mix.
V priebehu zábavy si účastníci prezerali na plátno premietané zábery z činnosti obidvoch organizácii. Všetci sa dobre bavili a pochvaľovali si nenáročnú prípravu, čo sa týka róby a príjemnú nestrojenú atmosféru, v ktorej celý večer prebiehal. Najviac sa zabávali pri losovaní tomboly, z ktorej sa ušlo takmer každému. Keďže si niektorí kúpili viac lístkov do tomboly, niektorí boli vyžrebovaní aj trikrát. Títo museli pri preberaní výhry povedať vtip alebo niečo zaspievať, čím sa zábava veľmi spestrila.
Organizátori ďakujú všetkým, ktorí boli ochotní pomôcť pri príprave, či sponzorstve. Keďže ich bolo naozaj veľa, neodvážim sa ich menovať, aby som niekoho nevynechala. Za všetkých spomeniem Janku Hulákovú, PhDr. Moniku Halvoníkovú, Milana Vakulu a Dušana Šadibola.
Všetkým, ktorým sa páčilo radíme, aby nevyhadzovali karované košele a kto stratil klobúk, nech si rýchlo zadováži nový, pretože v Novej Bystrici vznikla nová tradícia a country zábava sa bude konať každý rok. Už teraz sa všetci tešíme.


Autor: Mgr. Eva Joneková
Foto: Ing. Miroslav Pavelek


 

zskmojekysucekysucke muzeum