Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

01.11.2012
altDňa 13. - 14. 10. 2012 sa ZO SZZ Nová Bystrica zúčastnila na Okresnej výstave ovocia a zeleniny v Kysuckom Novom Meste. Členky ZOSZZ Nová Bystrica Jana Huláková, Eva Prídavková a Emília Šumská priviezli a naaranžovali pripravené ovocie a zeleninu v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste. Návštevníkov zaujali mäsožravky Petra Kulasa, kvetinové aranžmány Anny Ondrovičovej, okrasné tekvice Heleny Fedorovej, zelenina Moniky Halvoníkovej, zeleninová zostava a mandarínka Evy Prídavkovej. Nevšednú pozornosť si vyslúžila zeleninová zostava Emílie Šumskej,kde zaujal svojou veľkosťou hlavne paštrnák. Zaujímavá bola aj zostava ovocia a zeleniny „Pani Jeseň" a „Jež"zhotovený z tekvice Jany Hulákovej.

Zo základnej organizácie boli vybrané hrušky a jablká pestovateľov: Jána Huláka, Antona Huláka, AntóniiHulákovej, Jána Plaštiaka, Františka Bubrína, JánaRapáňa, Anny Halvoníkovej, Evy Prídavkovej, Heleny Fedorovej, Milana Brisučiaka,

 Františka Fedora, Emila Pišoju, Emílie Fulierovej, Márie Cabadajovej, Štefana Šumského, Mariána Halvoníka, Anny Halvoníkovej, Marty Dubovickej, Jána Jančulu, Ladislava Patylu, Martina Kotvasa, Viery Gavenčiakovej a Rudolfa Chovanca.

 


Nová Bystrica vystavovala:
36 vzoriek jabĺk,
6 vzoriek hrušiek,
1 vzorku hrozna,
5 zeleninových zostav,
3 zostavy jesenných aranžmánov.
A príjemne prekvapila. Zo 16 zúčastnených organizácii záhradkárov sa Nová Bystrica v celkovom hodnotení umiestnila na 1. mieste.

Ďalej v hodnotení hrušiek Nová Bystrica získala:
1. miesto – odroda Lucasova - Anton Hulák
3. miesto – odroda Wiliamsova - EmíliaChalúpková

V kategórii zeleninová zostava získala:
4. miesto – Emília Šumská

V kategórii aranžmánov získala zvláštnu cenu:
Jana Huláková, za stvárnenie „Ježa".

Porota sa pochvalne vyjadrila k činnosti „nováčika" ZO SZZ Nová Bystrica. Vyzdvihlamnožstve a kvalitu vystavovaného sortimentu, ale i nápaditosť pri aranžovaní celej výstavy.

Na výstavu do Trenčína, ktorá sa bude konať v dňoch 21., 22. a 23. 10. 2012 boli vybrané jablká Jana Rapáňa odroda Gloster a hrušky Emílie Chalupkovej odroda Wiliamsova.
Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili na tejto výstave, či už prostredníctvom svojich výpestkov alebo sa priamo zúčastnili prípravy výstavy v Kysuckom Novom Meste. Táto výstava ukázala, že v Novej Bystrici máme šikovných záhradkárov, ktorí napriek nepriaznivým podmienkam a vysokej horskej polohe vedia vypestovať krásne a nevšedné ovocie a zeleninu. Ovocie z výstavy bolo darované deťom do škôlky v Novej Bystrici.Jana Huláková,
predseda ZO SZZ Nová Bystrica

 

zskmojekysucekysucke muzeum