Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

11.06.2012

altVďaka mikroprojektov európskej únie sme nadviazali spoluprácu a partnerstvo s obcou Českej republiky Řeka. Táto malebná typická horská oblasť, ktorej podstatná časť územia obce spája chránené krajinné oblasti Beskýd, je jednou z dvoch obcí mikroregiónu s najväčšou ponukou cestovného ruchu v oblasti horskej turistiky, rekreácie a odpočinku. V súčasnosti v obci Řeka žije necelých 500 obyvateľov, prevažná časť územia sú chaty a víkendové domčeky.

Dňa 12.05.2012 sa v obci Řeka konalo podujatie pod názvom „Májová veselice", kde súčasťou dňa bola aj súťaž v pílení a štiepaní dreva s názvom „Forest man 2012".

Starosta obce Řeka p. Tomáš Tomeczek nás, ako partnerskú obec pozval na toto podujatie. Od 12:00 hod. vystúpili rôzne folklórne skupiny, kde medzi nimi účinkovala aj ŽSS Dolinka s heligonkármi Vladimírom Tomčalom a Marekom Zajacom. Od 14:00 hod. prebiehala súťaž v pílení dreva, kde sa zúčastnilo 13 družstiev v rátane dvoch družstiev z Novej Bystrice, ktoré sa umiestnili na 5 a 7 mieste. No a bližšie k večeru sa dostalo aj k mladšej generácii – vystúpili rôzne skupiny a speváci. No návštevníci i domáci sa najviac tešili na Kristínu Pelákovu, ktorú možno viac poznáte ako speváčku piesne Horehronie. Jej vystúpenie bolo nad očakávanie, Kristína to roztočila do super nálady. Na záver sa pod veľkorozmerným stanom zabávalo až do ranných hodín.
Ďakujeme za reprezentáciu obce a dúfame, že aj my budeme môcť pozvať starostu obce Řeka na podujatie, ktoré sa nám vydarí, ako už spomínaná „Májová veselice".

 


Bc. Vladimír Tomčala
kultúrny referent


 

zskmojekysucekysucke muzeum