Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

23.05.2012

alt20. mája sa v Staškove uskutočnila regionálna súťažná prehliadka hudobného folklóru dospelých PIESNE DOMOVA. Súťažilo sa v kategórii spevácke skupiny, jednotlivci, ľudové hudby a sólisti inštrumentalisti. Do kategórie speváckych skupín sme sa prihlásili aj my, ŽSS Dolinka z Novej Bystrice. Išlo nám v prvom rade o to, aby sme si vypočuli spevácke skupiny z horných aj dolných Kysúc a aby sme zistili, ako sme na tom s výberom a piesní a hlavne so spevom. Celú súťaž otvorila riaditeľka Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci , privítala porotu a otvorila celú súťaž.

 Ako prvé súťažili spevácke skupiny, ktorých bolo 12. My sme vystúpili ako desiata skupina v poradí. Boli sme radi, že sme to mali za sebou. Spievalo sa veľmi dobre a podľa reakcie publika sme sa páčili. Potom sme už len čakali na rozhodnutie poroty. Pre nás to bolo veľmi príjemné prekvapenie. Umiestnili sme sa na prvom mieste a budeme Kysuce reprezentovať v mesiaci júl na celooblastnej súťaži.

 

Pre Dolinku je to veľké ocenenie a aj veľká vzpruha do ďalšej práce. Spoločne spievame tri roky a boli tam skupiny , ktoré sa tejto aktivite venujú desaťročia. O to je toto ocenenie pre nás cennejšie.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce a počas nášho fungovania nám pomáhali a pomáhajú.


Mgr. Elena Jančulová


 

zskmojekysucekysucke muzeum