Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

11.02.2012

altPlesy, zábavy , karnevaly – aj týmito akciami sú typické fašiangy. Každoročne Základná škola s materskou školou v Novej Bystrici pripravuje pre deti a ich rodičov „Veľký detský karneval" v spolupráci s obecným úradom. Tento rok to bolo o niečo skôr – 5. februára. Počasie nám veľmi neprialo, pretože boli veľké mrazy a tak sme si mysleli, že účasť bude slabšia. Mýlili sme sa. Naopak, boli sme milo prekvapení účasťou detí aj dospelých. Na úvod celej akcie bola promenáda masiek, všetkých bolo 56.

Treba pochváliť rodičov za ich úžasnú fantáziu pri výrobe masiek. Väčšina z nich bola domácej výroby a bola na nich vidieť zručnosť a šikovnosť mamičiek. Porota, ktorá bola zložená z rodičov a učiteľov, to nemala ľahké. Veď všetky masky boli nádherné.Rozhodli sme sa, že odmeníme každú jednu sladkosťou a drobnou vecnou cenou. Ani jedno dieťa teda neodišlo bez hračky a všetky boli spokojné. Toto podujatie má už u nás tradíciu a určite budeme v nej pokračovať.

 

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí prispeli k dobrému priebehu celého karnevalu. Sú to predovšetkým rodičia s deťmi, učitelia a sponzori cien- Obecný úrad Nová Bystrica a ZŠ s MŠ Nová Bystrica.

 Mgr. Elena Jančulová 

zskmojekysucekysucke muzeum