Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

29.11.2011
altSvieť nám, stromček jagavý,
už sme všetci zvedaví.
Svieť nám, vločka veselá,
svet sa odel do biela.
Svieť nám, stromček bielučký,
chytíme sa za rúčky,
nech naším spevom znie celý dom,
fidli-tidli, fidli-tidli, bom.

Už patrí k tradícii v Novej Bystrici, že pred prvou adventnou nedeľou pripravujeme pre deti detskú diskotéku s rozsvietením stromčeka. Deti sa veľmi tešili, pretože sme im sľúbili aj púšťanie balónov šťastia.

 Od tretej popoludní 25. novembra sa zapĺňala sála Domu kultúry v Novej Bystrici. Do nálady hral DJ Emo piesne, ktoré si rozkázali deti. Vždy, keď máme diskotéku pre deti, pripravujeme na spestrenie rôzne súťaže. Aj teraz sme si spoločne zasúťažili v spoločenských hrách a ako odmenu za výkon deti dostali cukríky. Pred šiestou hodinou sa začali zhromažďovať pred domom kultúry aj mamičky a oteckovia s malými deťmi, ktorí chceli tiež s nami rozsvietiť stromček. Odbitím šiestej hodiny sme všetci vyšli von, dali sme deťom prskavky, ktoré sme si zapálili a to bol pokyn pre rozsvietenie stromčeka. Bolo veľmi pekné pozorovať u detí rozsvietené očká pri pohľade na krásny a majestátny stromček, ktorý rozsvietil celé okolie. Spoločne, za aktívnej pomoci rodičov, sme ešte vypustili balóny šťastia, ktoré sa vznášali nad stromčekom a tým sa umocnila celková atmosféra. Potom sme sa ešte vrátili do sály, rozdali sme všetkým deťom malým aj veľkým cukríky, ktoré im daroval starosta obce a spoločne sme si ešte do siedmej zatancovali.

Treba poďakovať organizátorom a to Obecnému úradu Nová Bystrica, kultúrnemu referentovi a Školskému stredisku pri ZŠ s MŠ Nová Bystrica.


Mgr. Elena Jančulová

zskmojekysucekysucke muzeum