Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

8. augusta 2011
altV sobotu 30. júla sa v Novej Bystrici konal už piaty ročník Futbalového turnaja o putovný pohár starostu. Tento rok sa turnaja zúčastnili tri družstvá, a to domáci TJ Slovan Nová Bystrica, Spartak Radôstka a KPN Ujsoly z Poľska. Zápas TJ Slovan Nová Bystrica – Spartak Radôstka skončil výhrou domácich 3:1 (1:0), KPN Ujsoly remizovali so Spartakom Radôstka 2:2 (0:1), pričom Spartak po pokutových kopoch vyhral 3:0. V poslednom zápase porazil TJ Slovan hosťujúce KPN Ujsoly 8:1 (5:1). Najlepším strelcom turnaja sa stal Lokša z Novej Bystrice.

Vydareným výkonom sa podarilo domácemu družstvu vyhrať putovný pohár starostu už druhýkrát za sebou. Po prípadnom opakovanom úspechu budúci rok ostáva putovný pohár v zbierke domáceho TJ Slovanu, v čo všetci pevne veríme.

Tohtoročný futbalový turnaj bol po prvýkrát spojený s nultým ročníkom akcie nazvanej „Bystrické gulášovanie". Už od skorého dopoludnia sa pri futbalovom ihrisku stretli jednotlivé poľovnícke združenia, aby sa pustili do prípravy gulášov. Do súťaže sa zapojili Poľovnícke združenie Brízgalky, Poľovnícke združenie Starý diel, Lovecko-strelecký klub Wolf a Lesy SR – Stará Bystrica. Po uvarení a ochutnávke gulášov sa prešlo k vyhodnoteniu najlepšieho z nich. Na základe prázdnych kotlíkov sa porota rozhodla, že hlavnými cenami budú odmenené všetky súťažné družstvá.Na záver pekného dňa starosta obce Ing. Jozef Balačin slávnostne zapálil Vatru zvrchovanosti. Vďaka patrí najmä poľovníckym združeniam za účasť a dúfame, že všetci sa zúčastnia aj ďalšieho ročníka tejto peknej akcie.

Autor: Ing. Denisa Šulganovázskmojekysucekysucke muzeum