28.10.2020

Vážení občania, týmto Vám oznamujeme, že 1. kolo celoplošného testovania sa v našej obci uskutoční počas dvoch dní a to počas tohto víkendu (sobota, nedeľa), t. j od 31.10. do 1.11.2020. Ďalšie kolo sa uskutoční o týždeň počas víkendu na tom istom mieste.

V našej obci budú zriadené dve odberné miesta:

  • Odberné miesto sa bude nachádzať v priestoroch Amfiteátra pri futbalovom ihrisku.
  • Odberné miesto sa bude nachádzať v priestoroch Hasičskej zbrojnice v miestnej časti Vychylovka - Pavelkovia.

Test bude možné absolvovať na odberných miestach v čase:

od 07.00 do 12.00 h,             od 13.00 do 17.00 hod.         a          od 18.00 do 22.00 h.

 

Obyvatelia obce Nová Bystrica môžu podstúpiť dobrovoľné testovanie na Covid-19 na ľubovoľnom odbernom mieste, bez ohľadu na trvalý či prechodný pobyt. Prosíme obyvateľov, aby uprednostnili odberové miesto, ktoré majú najbližšie k svojmu bydlisku.

Prosíme Vás, aby ste si na testovanie so sebou priniesli občiansky preukaz, kartičku poistenca (osoby od 10 do 15 rokov), vlastné písacie pero, rukavice a rúško.

 

Testovanie bude bezplatné a dobrovoľné. Určené je pre osoby od 10 do 65 rokov. Občanom nad 65 rokov života sa testovanie neodporúča. Imobilní občania sa testovať nebudú. Na test môžu prísť všetky osoby vrátane cudzincov, ktorí sa v čase testovania zdržiavajú na území SR. Kvôli testovaniu nie je nutné sa vracať na miesto trvalého pobytu, pretože testovanie bude umožnené všetkým obyvateľom na najbližšom odbernom mieste. Slovákom žijúcim v zahraničí sa neodporúča cestovať na Slovensko za účelom celoplošného testovania. Vzťahujú sa na nich podmienky cestovania zo zahraničia na Slovensko stanovené opatrením Hlavného hygienika z 1.10.2020 (červená, zelená krajina).

Samotné testovanie bude prebiehať tak, že osoba sa dostaví na miesto testovania, kde sa spracujú administratívne záležitosti. Prejde na odberné miesto, kde mu zdravotníci urobia výter z nosohltanu. Po odobratí vzorky osoba prejde do vyhradeného priestoru, kde počká na výsledok, ktorý bude k dispozícii cca o 15 až 30 minút.

Počas testovania si Vás zároveň dovoľujeme požiadať o dodržiavanie prísnych hygienických štandardov.

 

V prípade pozitívneho výsledku odchádza osoba z odberného miesta do 10-dňovej karantény.

Maloletí prídu spolu so svojimi rodičmi, ktorí zároveň za nich preberú aj výsledok testovania.

 

Upozornenie: Hodinu pred testovaním nejedzte, nefajčite, nepoužívajte ani spreje či kvapky do nosa, taktiež nepoužívajte kloktadlá alebo iné dezinfekcie, nakoľko by to mohlo ovplyvniť výsledok testu.

Ďakujeme Vám za pochopenie!

28.10.2020

Vážení občania, týmto Vám oznamujeme, že 1. kolo celoplošného testovania sa v našej obci uskutoční počas dvoch dní a to počas tohto víkendu (sobota, nedeľa), t. j od 31.10. do 1.11.2020. Ďalšie kolo sa uskutoční o týždeň počas víkendu na tom istom mieste.

V našej obci budú zriadené dve odberné miesta:

  • Odberné miesto sa bude nachádzať v priestoroch Amfiteátra pri futbalovom ihrisku.
  • Odberné miesto sa bude nachádzať v priestoroch Hasičskej zbrojnice v miestnej časti Vychylovka - Pavelkovia.

Test bude možné absolvovať na odberných miestach v čase:

od 07.00 do 12.00 h,             od 13.00 do 17.00 hod.         a          od 18.00 do 22.00 h.

 

Obyvatelia obce Nová Bystrica môžu podstúpiť dobrovoľné testovanie na Covid-19 na ľubovoľnom odbernom mieste, bez ohľadu na trvalý či prechodný pobyt. Prosíme obyvateľov, aby uprednostnili odberové miesto, ktoré majú najbližšie k svojmu bydlisku.

Prosíme Vás, aby ste si na testovanie so sebou priniesli občiansky preukaz, kartičku poistenca (osoby od 10 do 15 rokov), vlastné písacie pero, rukavice a rúško.

 

Testovanie bude bezplatné a dobrovoľné. Určené je pre osoby od 10 do 65 rokov. Občanom nad 65 rokov života sa testovanie neodporúča. Imobilní občania sa testovať nebudú. Na test môžu prísť všetky osoby vrátane cudzincov, ktorí sa v čase testovania zdržiavajú na území SR. Kvôli testovaniu nie je nutné sa vracať na miesto trvalého pobytu, pretože testovanie bude umožnené všetkým obyvateľom na najbližšom odbernom mieste. Slovákom žijúcim v zahraničí sa neodporúča cestovať na Slovensko za účelom celoplošného testovania. Vzťahujú sa na nich podmienky cestovania zo zahraničia na Slovensko stanovené opatrením Hlavného hygienika z 1.10.2020 (červená, zelená krajina).

Samotné testovanie bude prebiehať tak, že osoba sa dostaví na miesto testovania, kde sa spracujú administratívne záležitosti. Prejde na odberné miesto, kde mu zdravotníci urobia výter z nosohltanu. Po odobratí vzorky osoba prejde do vyhradeného priestoru, kde počká na výsledok, ktorý bude k dispozícii cca o 15 až 30 minút.

Počas testovania si Vás zároveň dovoľujeme požiadať o dodržiavanie prísnych hygienických štandardov.

 

V prípade pozitívneho výsledku odchádza osoba z odberného miesta do 10-dňovej karantény.

Maloletí prídu spolu so svojimi rodičmi, ktorí zároveň za nich preberú aj výsledok testovania.

 

Upozornenie: Hodinu pred testovaním nejedzte, nefajčite, nepoužívajte ani spreje či kvapky do nosa, taktiež nepoužívajte kloktadlá alebo iné dezinfekcie, nakoľko by to mohlo ovplyvniť výsledok testu.

Ďakujeme Vám za pochopenie!